TR-51661-12 Macromatic
  • Part Number: TR-51661-12
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: TIME DELAY RELAY; 240VAC OFF DELAY; 3-300 SEC
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TR-51661-12 Macromatic
    TR-51661-12 Macromatic
    TR-51661-12 is manufactured by Macromatic and is categorized in the Time Delay Relays category. TR-51661-12 is described as Product Description: TIME DELAY RELAY; 240VAC OFF DELAY; 3-300 SEC . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Macromatic
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    View
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP