THR-11261-35T Macromatic
  • Part Number: THR-11261-35T
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: TIME DELAY RELAY, TRIGGERED ON DELAY, 1-100 HOUR 240VAC, 10A SPDT
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about THR-11261-35T Macromatic
    THR-11261-35T Macromatic
    THR-11261-35T is manufactured by Macromatic and is categorized in the Time Delay Relays category. THR-11261-35T is described as Product Description: TIME DELAY RELAY, TRIGGERED ON DELAY, 1-100 HOUR 240VAC, 10A SPDT . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"