THR-11261-32T Macromatic
  • Part Number: THR-11261-32T
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: TIME DELAY RELAY, TRIGGERED ON DELAY, .1-10 MIN 240VAC, 10A SPDT
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about THR-11261-32T Macromatic
    THR-11261-32T Macromatic
    THR-11261-32T is manufactured by Macromatic and is categorized in the Time Delay Relays category. THR-11261-32T is described as Product Description: TIME DELAY RELAY, TRIGGERED ON DELAY, .1-10 MIN 240VAC, 10A SPDT . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Macromatic
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB