THR-10261-F10S Macromatic
  • Part Number: THR-10261-F10S
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Time Delay Relay, 240VAC, 10 Sec Fixed Time, 10A Relay Output
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about THR-10261-F10S Macromatic
    THR-10261-F10S Macromatic
    THR-10261-F10S is manufactured by Macromatic and is categorized in the Time Delay Relays category. THR-10261-F10S is described as Product Description: Time Delay Relay, 240VAC, 10 Sec Fixed Time, 10A Relay Output . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Macromatic
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A