CUH50A8AJ Macromatic
  • Part Number: CUH50A8AJ
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: CURRENT SENSING RELAY 5 - 50A 24V AC/DC, 0.150 - 7 SEC.
  • Category: Protection Relays
  • Status:
  • More about CUH50A8AJ Macromatic
    CUH50A8AJ Macromatic
    CUH50A8AJ is manufactured by Macromatic and is categorized in the Protection Relays category. CUH50A8AJ is described as Product Description: CURRENT SENSING RELAY 5 - 50A 24V AC/DC, 0.150 - 7 SEC. . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Littelfuse
  • Description
    SWITCH MASTER TR DUAL
    View
  • Manufacturer Name
    Carling Tech
  • Description
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    View
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM