CAH20A6BC Macromatic
  • Part Number: CAH20A6BC
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: CURRENT SENSING RELAY 2 - 20A 12V DC, 0.5 - 50 SEC.
  • Category: Protection Relays
  • Status:
  • More about CAH20A6BC Macromatic
    CAH20A6BC Macromatic
    CAH20A6BC is manufactured by Macromatic and is categorized in the Protection Relays category. CAH20A6BC is described as Product Description: CURRENT SENSING RELAY 2 - 20A 12V DC, 0.5 - 50 SEC. . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Macromatic
    ---> Protection Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Protection Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE