ARP240A6 Macromatic
  • Part Number: ARP240A6
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Alternating Relay, 240VAC, SPDT 10A Output, 8-Pin Circular Base
  • Category: Alternating Relays
  • Status:
  • More about ARP240A6 Macromatic
    ARP240A6 Macromatic
    ARP240A6 is manufactured by Macromatic and is categorized in the Alternating Relays category. ARP240A6 is described as Product Description: Alternating Relay, 240VAC, SPDT 10A Output, 8-Pin Circular Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT