ARP240A5R Macromatic
  • Part Number: ARP240A5R
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Alternating Relay, 240VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output, w/Selector Switch, 8-Pin Circular Base
  • Category: Alternating Relays
  • Status:
  • More about ARP240A5R Macromatic
    ARP240A5R Macromatic
    ARP240A5R is manufactured by Macromatic and is categorized in the Alternating Relays category. ARP240A5R is described as Product Description: Alternating Relay, 240VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output, w/Selector Switch, 8-Pin Circular Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE