ARP012A6R Macromatic
  • Part Number: ARP012A6R
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Alternating Relay, 12VAC, SPDT 10A Output, w/ Selector Switch, 8-Pin Circular Base
  • Category: Alternating Relays
  • Status:
  • More about ARP012A6R Macromatic
    ARP012A6R Macromatic
    ARP012A6R is manufactured by Macromatic and is categorized in the Alternating Relays category. ARP012A6R is described as Product Description: Alternating Relay, 12VAC, SPDT 10A Output, w/ Selector Switch, 8-Pin Circular Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Macromatic
    ---> Alternating Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Alternating Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"