SSL-LX20R6SUGD Lumex Opto
  • Part Number: SSL-LX20R6SUGD
  • Manufacturer Name: Lumex Opto
  • Description: LED; 22MM 6-CHIP JUMBO 574NM SUPER ULTAGREEN DIFF LED
  • Category: General LEDs
  • Status:
  • More about SSL-LX20R6SUGD Lumex Opto
    SSL-LX20R6SUGD Lumex Opto
    SSL-LX20R6SUGD is manufactured by Lumex Opto and is categorized in the General LEDs category. SSL-LX20R6SUGD is described as LED; 22MM 6-CHIP JUMBO 574NM SUPER ULTAGREEN DIFF LED. Perfect Parts is a supplier of LEDs and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Lumex Opto
    ---> General LEDs from all manufacturers
    ---> LEDs by sub category
  • More About  General LEDs
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN