SSI-LXR3612YD-150 Lumex Opto
  • Part Number: SSI-LXR3612YD-150
  • Manufacturer Name: Lumex Opto
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt; LED; Yellow; 30mcd; 0.244In.; T-1; 60deg; Black Rubber; 2.1V; 150mA
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about SSI-LXR3612YD-150 Lumex Opto
    SSI-LXR3612YD-150 Lumex Opto
    SSI-LXR3612YD-150 is manufactured by Lumex Opto and is categorized in the Panel Mount Indicators category. SSI-LXR3612YD-150 is described as Indicator, Pnl-Mnt; LED; Yellow; 30mcd; 0.244In.; T-1; 60deg; Black Rubber; 2.1V; 150mA. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Lumex Opto
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"