SSI-LXR3612ID-150 Lumex Opto
  • Part Number: SSI-LXR3612ID-150
  • Manufacturer Name: Lumex Opto
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 30 mcd ; 30mA; Radial Leaded; 60; 0.512In; 0.305In; 150mA
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about SSI-LXR3612ID-150 Lumex Opto
    SSI-LXR3612ID-150 Lumex Opto
    SSI-LXR3612ID-150 is manufactured by Lumex Opto and is categorized in the Panel Mount Indicators category. SSI-LXR3612ID-150 is described as Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 30 mcd ; 30mA; Radial Leaded; 60; 0.512In; 0.305In; 150mA. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Lumex Opto
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V