SSI-LXH600ID-150 Lumex Opto
  • Part Number: SSI-LXH600ID-150
  • Manufacturer Name: Lumex Opto
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 40 mcd ; 30mA; Radial Leaded; 60; 0.484In; 0.287In; 150mA
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about SSI-LXH600ID-150 Lumex Opto
    SSI-LXH600ID-150 Lumex Opto
    SSI-LXH600ID-150 is manufactured by Lumex Opto and is categorized in the Panel Mount Indicators category. SSI-LXH600ID-150 is described as Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 40 mcd ; 30mA; Radial Leaded; 60; 0.484In; 0.287In; 150mA. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Lumex Opto
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    View
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    Vector
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM