SSI-LXH312SRD-150 Lumex Opto
  • Part Number: SSI-LXH312SRD-150
  • Manufacturer Name: Lumex Opto
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 80 mcd ; 30mA; Radial Leaded; 60; 0.512In; 0.197In; 150mA
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about SSI-LXH312SRD-150 Lumex Opto
    SSI-LXH312SRD-150 Lumex Opto
    SSI-LXH312SRD-150 is manufactured by Lumex Opto and is categorized in the Panel Mount Indicators category. SSI-LXH312SRD-150 is described as Indicator, Pnl-Mnt; LED; Red; 80 mcd ; 30mA; Radial Leaded; 60; 0.512In; 0.197In; 150mA. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Lumex Opto
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    View
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY