SSI-LXH1090GD-150 Lumex Opto
  • Part Number: SSI-LXH1090GD-150
  • Manufacturer Name: Lumex Opto
  • Description: Indicator, Pnl-Mnt; LED; Green; 30mcd; T-10; 60deg; 105mW; 0.827In; 150mA; -40degC; 85degC
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about SSI-LXH1090GD-150 Lumex Opto
    SSI-LXH1090GD-150 Lumex Opto
    SSI-LXH1090GD-150 is manufactured by Lumex Opto and is categorized in the Panel Mount Indicators category. SSI-LXH1090GD-150 is described as Indicator, Pnl-Mnt; LED; Green; 30mcd; T-10; 60deg; 105mW; 0.827In; 150mA; -40degC; 85degC. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Lumex Opto
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM