BFK2600A12060 Lovato
  • Part Number: BFK2600A12060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Contactor, 3-P 20KVAR 120V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about BFK2600A12060 Lovato
    BFK2600A12060 Lovato
    BFK2600A12060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. BFK2600A12060 is described as Product Description: Contactor, 3-P 20KVAR 120V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V