BFK1810A12060 Lovato
  • Part Number: BFK1810A12060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Contactor, 3-P 15KVAR 120V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about BFK1810A12060 Lovato
    BFK1810A12060 Lovato
    BFK1810A12060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. BFK1810A12060 is described as Product Description: Contactor, 3-P 15KVAR 120V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE