BFK0910A23060 Lovato
  • Part Number: BFK0910A23060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Contactor, 3-P 7, 5KVAR 230V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about BFK0910A23060 Lovato
    BFK0910A23060 Lovato
    BFK0910A23060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. BFK0910A23060 is described as Product Description: Contactor, 3-P 7,5KVAR 230V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE