31BT2N6S440 Lovato
  • Part Number: 31BT2N6S440
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Time Delay Relay, Bt2N 0.6-6S 24/415- 440V For
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about 31BT2N6S440 Lovato
    31BT2N6S440 Lovato
    31BT2N6S440 is manufactured by Lovato and is categorized in the Time Delay Relays category. 31BT2N6S440 is described as Product Description: Time Delay Relay, Bt2N 0.6-6S 24/415- 440V For . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ