11BG1210A12060 Lovato
  • Part Number: 11BG1210A12060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg12.10A 120V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about 11BG1210A12060 Lovato
    11BG1210A12060 Lovato
    11BG1210A12060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. 11BG1210A12060 is described as Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg12.10A 120V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY HOLDER
    View
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM