11BG1201A46060 Lovato
  • Part Number: 11BG1201A46060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg12.01A 460V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about 11BG1201A46060 Lovato
    11BG1201A46060 Lovato
    11BG1201A46060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. 11BG1201A46060 is described as Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg12.01A 460V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK