11BG1201A12060 Lovato
  • Part Number: 11BG1201A12060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg12.01A 120V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about 11BG1201A12060 Lovato
    11BG1201A12060 Lovato
    11BG1201A12060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. 11BG1201A12060 is described as Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg12.01A 120V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE