11BG09T4A46060 Lovato
  • Part Number: 11BG09T4A46060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 4-P Bg09.T4A 460V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about 11BG09T4A46060 Lovato
    11BG09T4A46060 Lovato
    11BG09T4A46060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. 11BG09T4A46060 is described as Product Description: Mini Contactor, 4-P Bg09.T4A 460V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK