11BG0610A23060 Lovato
  • Part Number: 11BG0610A23060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg06.10A 230V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about 11BG0610A23060 Lovato
    11BG0610A23060 Lovato
    11BG0610A23060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. 11BG0610A23060 is described as Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg06.10A 230V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM