11BG0601A23060 Lovato
  • Part Number: 11BG0601A23060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg06.01A 230V 60Hz
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about 11BG0601A23060 Lovato
    11BG0601A23060 Lovato
    11BG0601A23060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. 11BG0601A23060 is described as Product Description: Mini Contactor, 3-P Bg06.01A 230V 60Hz . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    View
    Vector
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V