11BG0601A12060 Lovato
  • Part Number: 11BG0601A12060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Mini Contactor, 3-P N/O, 120VAC, Includes 1NC Aux Contact
  • Category: Mini Contactor Relays
  • Status:
  • More about 11BG0601A12060 Lovato
    11BG0601A12060 Lovato
    11BG0601A12060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Mini Contactor Relays category. 11BG0601A12060 is described as Product Description: Mini Contactor, 3-P N/O, 120VAC, Includes 1NC Aux Contact . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Mini Contactor Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Mini Contactor Relays
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"