11BG0040A12060 Lovato
  • Part Number: 11BG0040A12060
  • Manufacturer Name: Lovato
  • Description: Product Description: Control Relay, 4-P N/O, 120VAC Coil, Mini, BG00.40A
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about 11BG0040A12060 Lovato
    11BG0040A12060 Lovato
    11BG0040A12060 is manufactured by Lovato and is categorized in the Control Relays category. 11BG0040A12060 is described as Product Description: Control Relay, 4-P N/O, 120VAC Coil, Mini, BG00.40A . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Lovato
    ---> Control Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Control Relays
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    View
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    Vector
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT