TRF250-120T-R2-B-0.5-2 Littelfuse
  • Part Number: TRF250-120T-R2-B-0.5-2
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL
  • Category: PTC Fuses
  • Status:
  • More about TRF250-120T-R2-B-0.5-2 Littelfuse
    TRF250-120T-R2-B-0.5-2 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the PTC Fuses category. TRF250-120T-R2-B-0.5-2 is described as PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> PTC Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  PTC Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE