SK016NTP Littelfuse
  • Part Number: SK016NTP
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: SCR NON-SENS 1000V 16A TO-263
  • Category: Thyristors
  • Status:
  • Available: 1,112
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    SLOTTED BACKPLANE
    View
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"