Q6016RH6 Littelfuse
  • Part Number: Q6016RH6
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"