Q6016LH3 Littelfuse
  • Part Number: Q6016LH3
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220
  • Category: SCR TRIAC
  • Status:
  • Available: 1,727
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS