MDSR-10-30-35 Littelfuse
  • Part Number: MDSR-10-30-35
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
  • Category: Reed Switches
  • Status:
  • More about MDSR-10-30-35 Littelfuse
    MDSR-10-30-35 Littelfuse
    MDSR-10-30-35 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Reed Switches category. MDSR-10-30-35 is described as SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Reed Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Reed Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    View
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP