MDSM-DTB-20-25 Littelfuse
  • Part Number: MDSM-DTB-20-25
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: SWITCH REED SPDT 180MA 120V
  • Category: Reed Switches
  • Status:
  • More about MDSM-DTB-20-25 Littelfuse
    MDSM-DTB-20-25 Littelfuse
    MDSM-DTB-20-25 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Reed Switches category. MDSM-DTB-20-25 is described as SWITCH REED SPDT 180MA 120V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Reed Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Reed Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V