MDSM-4B-27-38 Littelfuse
  • Part Number: MDSM-4B-27-38
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
  • Category: Reed Switches
  • Status:
  • More about MDSM-4B-27-38 Littelfuse
    MDSM-4B-27-38 Littelfuse
    MDSM-4B-27-38 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Reed Switches category. MDSM-4B-27-38 is described as SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Reed Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Reed Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ