MDSM-4B-12-28 Littelfuse
  • Part Number: MDSM-4B-12-28
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
  • Category: Reed Switches
  • Status:
  • More about MDSM-4B-12-28 Littelfuse
    MDSM-4B-12-28 Littelfuse
    MDSM-4B-12-28 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Reed Switches category. MDSM-4B-12-28 is described as SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Reed Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Reed Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Volgen America - Kaga Elect
  • Description
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    View
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA