MASM-14R-20-25 Littelfuse
  • Part Number: MASM-14R-20-25
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
  • Category: Reed Switches
  • Status:
  • More about MASM-14R-20-25 Littelfuse
    MASM-14R-20-25 Littelfuse
    MASM-14R-20-25 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Reed Switches category. MASM-14R-20-25 is described as SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Reed Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Reed Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    View
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN