LR60400-3CR Littelfuse
  • Part Number: LR60400-3CR
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuseblock, 3-P, 400A/600V Max, R, Box Lug Terminals, Reinforced Fuse Clips
  • Category: Fuse Blocks & Holders
  • Status:
  • More about LR60400-3CR Littelfuse
    LR60400-3CR Littelfuse
    LR60400-3CR is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuse Blocks & Holders category. LR60400-3CR is described as Product Description: Fuseblock, 3-P, 400A/600V Max, R, Box Lug Terminals, Reinforced Fuse Clips . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Fuse Blocks & Holders from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuse Blocks & Holders
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    View
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ