LFUSCD05120A Littelfuse
  • More about LFUSCD05120A Littelfuse
    LFUSCD05120A Littelfuse
    LFUSCD05120A is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Zener Single Diodes category. LFUSCD05120A is described as DIODE SC SCHOTTKY 1200V 5A TO220. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG