FLSR70ID Littelfuse
  • Part Number: FLSR70ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 70A, 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR70ID Littelfuse
    FLSR70ID Littelfuse
    FLSR70ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR70ID is described as Product Description: Fuse, 70A, 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM