FLSR25ID Littelfuse
  • Part Number: FLSR25ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 25A, 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR25ID Littelfuse
    FLSR25ID Littelfuse
    FLSR25ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR25ID is described as Product Description: Fuse, 25A, 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT