FLSR2.800ID Littelfuse
  • Part Number: FLSR2.800ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 2.800A(2-8/10A), 600VAC/300VDC RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR2.800ID Littelfuse
    FLSR2.800ID Littelfuse
    FLSR2.800ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR2.800ID is described as Product Description: Fuse, 2.800A(2-8/10A), 600VAC/300VDC RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT