FLSR17.500ID Littelfuse
  • Part Number: FLSR17.500ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 17.500A(17-1/2A), 600VAC/ 300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR17.500ID Littelfuse
    FLSR17.500ID Littelfuse
    FLSR17.500ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR17.500ID is described as Product Description: Fuse, 17.500A(17-1/2A), 600VAC/ 300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.