FLSR1.500ID Littelfuse
  • Part Number: FLSR1.500ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 1.500A(1-1/2A), 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR1.500ID Littelfuse
    FLSR1.500ID Littelfuse
    FLSR1.500ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR1.500ID is described as Product Description: Fuse, 1.500A(1-1/2A), 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE