FLSR1.400 Littelfuse
  • Part Number: FLSR1.400
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 1.400A(1-4/10A), 600VAC/300VDC RK5, Dual Element Time Delay
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR1.400 Littelfuse
    FLSR1.400 Littelfuse
    FLSR1.400 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR1.400 is described as Product Description: Fuse, 1.400A(1-4/10A), 600VAC/300VDC RK5, Dual Element Time Delay . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL