FLSR1.125 Littelfuse
  • Part Number: FLSR1.125
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 1.125A(1-1/8A), 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR1.125 Littelfuse
    FLSR1.125 Littelfuse
    FLSR1.125 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR1.125 is described as Product Description: Fuse, 1.125A(1-1/8A), 600VAC/300VDC, RK5, Dual Element Time Delay . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE