FLSR0.600 Littelfuse
  • Part Number: FLSR0.600
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 0.600A(6/10A), 600VAC/300VDC, RK5, Time Delay
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR0.600 Littelfuse
    FLSR0.600 Littelfuse
    FLSR0.600 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR0.600 is described as Product Description: Fuse, 0.600A(6/10A), 600VAC/300VDC, RK5, Time Delay . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS