FLSR0.500ID Littelfuse
  • Part Number: FLSR0.500ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 0.500A(1/2A), 600VAC/300VDC, RK5, Time Delay, w/Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLSR0.500ID Littelfuse
    FLSR0.500ID Littelfuse
    FLSR0.500ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLSR0.500ID is described as Product Description: Fuse, 0.500A(1/2A), 600VAC/300VDC, RK5, Time Delay, w/Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"