FLNR60ID Littelfuse
  • Part Number: FLNR60ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 60A, 250VAC/125VDC, RK5, Dual Element Time Delay
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLNR60ID Littelfuse
    FLNR60ID Littelfuse
    FLNR60ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLNR60ID is described as Product Description: Fuse, 60A, 250VAC/125VDC, RK5, Dual Element Time Delay . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE