FLNR40ID Littelfuse
  • Part Number: FLNR40ID
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: Product Description: Fuse, 40A, 250VAC/125VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FLNR40ID Littelfuse
    FLNR40ID Littelfuse
    FLNR40ID is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Fuses category. FLNR40ID is described as Product Description: Fuse, 40A, 250VAC/125VDC, RK5, Dual Element Time Delay, With Indicator . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO
    View
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 27MM 4600HZ
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    Murata
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM