D6015L52 Littelfuse
  • Available: 404
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about D6015L52 Littelfuse
    D6015L52 Littelfuse
    D6015L52 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Zener Single Diodes category. D6015L52 is described as DIODE GEN PURP 600V 9.5A TO220. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL